[vc_row][vc_column][vc_column_text]Masažo specialistė Jolanta Grigaliūnienė, prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė
Pagal gamtos dėsnius žmogaus kūnas turi pats susitvarkyti su ligomis, būti sveikas ir džiaugtis puikia imunine sistema. Deja, organizmo būklė, paveldimumas, įgimtos savybės ar gyvenimo eigoje suformuoti įpročiai, netinkama mityba, sėdimas ir statiškas darbas bei judėjimo stoka riboja galimybes jaustis ir būti sveikam.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/2"][vc_column_text]
Limfa teka žmogaus organizme tartum žemę vagojančios upės šakos. Limfa - tai skaidrus ar šiek tiek drumstas (nevalgius) skystis, kuris teka limfagyslėmis limfinėje sistemoje. Limfa įprastai sūri, jos terpė silpnai šarminė, tankis - ~1016 kg/m³. Limfa susidaro iš skysčio, kuris nuolat ir nepertraukiamai patenka iš kraujagyslėmis tekančios kraujo plazmos į įvairius organizmo audinius, o iš jų grįžta į limfos kapiliarus. Tai jungiamoji grandis tarp kraujo sistemos ir audinių ląstelių, kurios dėka vyksta audinių ir kraujyje esančių medžiagų apykaita.
Limfa panaši į kraują, tačiau jos pagrindą sudaro limfocitai, nėra eritrocitų bei trombocitų. Žmogaus organizmo limfos kiekis varijuoja tarp 1-2 litrų. Limfa kreša lėčiau nei kraujas. Įdomu tai, kad įvairių žmogaus organizmo audinių limfa skiriasi ir ji nėra vienoda, pvz.: vidaus organų ir žarnų limfa klampesnė, neskaidri, pieno spalvos, nes yra praturtinta riebalais. Pavalgius limfoje net iki 15 proc. padaugėja riebalų, nes dauguma riebalų virškinimo metu iš žarnyno įsiurbiama į limfą. Limfa teka iš periferinių audinių link limfmazgių, kur yra prisotinama limfocitais.
Svarbiausia limfinės sistemos užduotis – stiprus imunitetas. Jis pasiekiamas dėka limfos atliekamos gynybinės ir apsauginės funkcijos nuo infekcijų bei kenksmingų išorės veiksmų. Gyvybiškai svarbi ir limfos valomasis bei detoksikuojantis vaidmuo. Su limfa organizmo ląstelės pašalina įvairius nereikalingus medžiagų apykaitos produktus bei toksinus.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="19934" img_size="full"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/2"][vc_column_text]Limfai tekėti limfagyslėmis padeda raumenų susitraukimai, kvėpavimo judesiai (ypač giluminiai), arterijų pulsavimas ir neigiamas kraujospūdis venose. Puikiai funkcionuojanti limfinė sistema – geros savijautos ir gražios figūros paslaptis.
Šiuolaikinis sėslus gyvenimo būdo, neteisinga mityba bei sėdimas darbas lemia tai, kad limfa yra linkusi užsilaikyti organizme. Dėl šios priežasties mūsų imunitetas silpnėja, organizme kaupiasi toksiškos medžiagos, dažniau užklumpa uždegiminės ligos. Limfos stazė - lyg sutrikęs organizmo vandentiekis, lemiantis nuodingųjų medžiagų užsilaikymą. To pasekoje prasideda lėtinė intoksikacija, sutrikimai ir nepastebima organizmo sistemos katastrofa: ima varginti sutrikusi kraujotaka bei virškinimas, celiulitas, odos bėrimai, nuolatinis nuovargis, imuniteto silpimas, kojų tinimas ir venų varikozė.
Gaila, tačiau į šiuos sutrikimus dažnai žvelgiama pro pirštus, jie neatpžįstami, nepradedamas ankstyvas sutrikusios limfinės sistemos gydymas. Ilgainiui tai tampa gerokai rimtesnių ligų priežastimi.
Ką reikėtų daryti, kad nuolat palaikyti ir pagerinti limfinės sistemos veiklą, atsikratyti varginančių simptomų, džiaugtis puikia išvaizda bei savijauta?[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="19940" img_size="full"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
Vienas iš stipriai veikiančių bei sveikatos būklę gerinančių būdų – teisingai ir reguliariai atliekamas viso kūno limfodrenažinis masažas. Jis gerina organizmo atsparumą infekcinėms ligoms, sukeltoms virusų, bakterijų, grybelių bei kitų patogenų, stiprina imunitetą, padeda kovoti su užsitęsusiomis lėtinėmis ligomis, ramina centrinės ir periferinės nervų sistemos veiklas, gerina visų vidaus organų funkcijas.
Susiduriame su daug pacientų, kurie skundžiasi minėtomis sveikatos sutrikimo problemomis. Tai įkvėpė mūsų klinikos specialistus, remiantis ilgamete praktine patirtimi ir mokslo pagrįstiomis žiniomis, parengti naujovę - 90 min. trukmės limfodrenažinį masažą - BALTOJI UPĖ.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image="19924" img_size="full"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Specialių drenuojančių judesių pagalba masažo specialistė Jolanta Grigaliūnienė atlieka viso kūno masažą, kuris pagerina ir suaktyvina užsilaikusios limfos tekėjimą. Masažo metu skatinama blužnies ir užkrūčio liaukų veikla, kuri sąlygoja teigiamus kraujo cheminių ir fizikinių savybių pokyčius.
Limfodrenažinis masažas atliekamas 90 min. Visų pirma yra suaktyvinama odos kraujotaka intensyviais trinančiais judesiais. Po to, masažas tęsiamas lėtais, montoniškais, banguojančiais, pumpuojančiais judesiais derinant juos su ilgais ir raminančiais prisilietimais. Masažo metu naudojami ir taškinio masažo elementai, aktyvinantys limfos drenažą ir imuninę sistemą.
Limfodrenažinio masažo metu veikiamas visas kūnas, naudojama ir sausa, ir aliejinė technika, derinant kartu su limfą valančiais eteriniais aliejais. Po procedūros pagerėja kraujotaka, nuotaika, atsipalidavimas ir efektyvėja skysčių pertekliaus pašalinimas. Po šio masažo rekomenduojama išgerti žolelių arbatos.
Limfodrenžinis masažas monotoniškas, todėl dažnai šiuolaikinių žmonių labai nuvertinamas, bet ypač naudingas visam organizmui. Po limfodrenažinio masažo žmogus jaučiasi lengvesnis, gyvybingesnis, tarsi naujas, apvalytas ir veržlus kaip upė, kaip naujas baltas gyvenimo popieriaus lapas. Ne veltui Ajurvedos, Indijos, Tibeto ar Kinijos gydytojai bei masažo specialistai skiria daug dėmesio sklandžam limfinės sistemos veiklos palaikymui. Limfodrenažinio masažo naudą minima jau 5 000 metų senumo raštuose.
Limfodrenažinis masažas tinka tiek vidutinio, tiek vyresnio amžiaus vyrams bei moterims. Esant terapinėms problemoms, ligoms, rekomenduojama kartoti masažus ciklais - po 10 limfodrenažinių masažų bent du kartus per metus, 1-2 kartų per savaitę intensyvumu. Efekto palaikymui po to galimi 1-2 masažai per mėnesį.
Aliekant limfodrenažinį masažą sveikatinimo ar profilaktikos tikslais, rekomenduojama 1-2 kartai per mėnesį. Organizmas, kaip ir skirtingi metų laikai, prisitaiko prie aplinkos sąlygų. Siekiant stiprinti imunitetą ypač rekomenduojamas masažų ciklas (5-10 kartai) vasaros gale/rudens pradžioje ar ankstyvą pavasarį.
Limfodrenažinis masažas ypač naudingas po operacijų, traumų, chemoterapijos, dažnai sergant peršalimo ligomis, turintiems sąnarių ligų, prostatos liaukos veiklos sutrikimų, medžiagų apykaitos problemų, varginant migrenai ar daugeliui kitų ligų bei organzimo funkcijų sutrikimams.
Limfodrenažinis masažas nerekomenduojamas esant ūmios stadijos onkologiniams susirgimams, sergant sunkioms širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis ar besilaukiant.
Būkite sveiki!
Literatūros šaltiniai:
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Inovatyvios Dermatologijos Centras
Holistic Skin & Wellness Spa
© 2024 MB Inovatyvios dermatologijos centras. Visos teisės saugomos