Lokali fototerapija – kas tai?
Lokali fototerapija – efektyvus būdas gydyti pažeistas odos sritis (veido, kaklo, alkūnių ir kelių linkių, delnų, padų, genitalijų ir kt.). Procedūros metu pasitelkiamas ultravioletinių spindulių gydomasis poveikis, kuris padeda gydyti bėrimus ir slopinti uždegimus, todėl lokali fototerapija – puikus pasirinkimas gydyti uždegimines odos ligas. Daugiau informacijos apie fototerapiją rasite čia. (jei įmanoma, įkelti nuorodą ant žodžio „čia“).
Lokalios fototerapijos nauda
- Gydomi bėrimai, uždegiminės odos ligos
- Gydomas tik išbertas odos plotas, išvengiant kitų kūno vietų apšvietimo UV spinduliais
Pažangi technologija
Inovatyvios Dermatologijos Centre lokali fototerapija atliekama modernia ir saugia kompiuterizuota Waldmann® UV 182 sistema, naudojant tik siaurabangę technologiją – 311–312 nm ultravioletinius (UV) spindulius. Lyginant su plačiabange fototerapija (290–320 nm), siaurabangė fototerapija sumažina šalutinių reiškinių (raukšlės, ankstyvas odos senėjimas ir kt.) tikimybę.
Procedūros eiga
- Išsami konsultacija. Siekiant efektyvių ir ilgalaikių rezultatų, odos gydymas lokalia fototerapija pirmiausia prasideda nuo išsamios konsultacijos su patyrusiu Inovatyvios Dermatologijos Centro specialistu. Gydytojas dermatologas, įvertinęs individualią kiekvieno paciento odos būklę, problemas ir lūkesčius, parengia asmeninį gydymo ir profilaktikos planą: skiriama atitinkamo tipo lokali fototerapija, nustatomas procedūrų skaičius ir intensyvumas, aptariama priežiūra po procedūros, rekomenduojamos odos priežiūros priemonės.
- Pasiruošimas procedūrai. Likus bent 2 val. iki lokalios fototerapijos, svarbu kruopščiai nuvalyti odą – pašalinti makiažą, netepti kremais ar kitomis odos priežiūros priemonėmis.
- Fototerapijos seansas. Procedūros metu gydomas odos plotas apšviečiamas specialiu fototerapijos prietaisu – pažangia ir saugia Waldman® UV 182 sistema, skleidžiančia švelnius šviesos impulsus. Įprastai pacientai jaučia malonų šilumos pojūtį. Lokalios fototerapijos seanso trukmė priklauso nuo paciento odos būklės, odos fototipo ir kitų sąlygų. Pirmosios procedūros trunka keliasdešimt sekundžių, vėliau jų trukmė ilgėja.
- Priežiūra po procedūros. Po procedūros rekomenduojama kūno odą patepti emolientu. Išėję iš lokalios fototerapijos seanso, galite iš karto tęsti savo kasdienes veiklas, tačiau patariama laikytis mūsų specialistų pateiktų konkrečių rekomendacijų: naudoti apsauginį kremą nuo saulės, vengti tiesioginių saulės spindulių ir kt.
- Rezultatai. Dauguma mūsų klinikos pacientų matomus pagerėjimus pastebi jau vos po kelių procedūrų, tačiau siekiant maksimalaus gydomojo poveikio dažniausiai rekomanduojame atlikti 10-20 lokalios fototerapijos seansų. Tikslus būtent jums reikalingas procedūrų skaičius bei jų intensyvumas aptariamas individualios pirminės konsultacijos metu, atsižvelgiant į jūsų odos tipą ir problematiką.
(Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)
1. Kokioms odos būklės taikoma lokali fototerapija?
Lokali fototerapija yra efektyvus būdas gydyti įvairius bėrimus ir uždegimines odos ligas, tokias kaip psoriazė, atopinis dermatitas (egzema), seborėjinis dermatitas, vitiligo ir t.t. Kiekvienas pacientas yra unikalus, todėl IDC gydytojai dermatologai įvertina ir parenka būtent jums tinkamiausią ir veiksmingiausią gydymo metodą.
2. Ar lokali fototerapija saugi?
Taip, lokali fototerapija yra saugi ir pažangi procedūra. Inovatyvios Dermatologijos Centre atlikdami šią procedūrą naudojame saugią Waldman® UV 182 sistemą, paremtą aukščiausių standardų inovatyviomis technologijomis. Profesionalūs mūsų klinikos specialistai stengiasi užtikrinti maksimalų saugumą visuose procedūros etapuose.
3. Ar procedūra skausminga?
Ne, lokali fototerapija įprastai yra neskausminga procedūra – dauguma pacientų patiria tik lengvą šilumos pojūtį. Inovatyvios Dermatologijos Centro specialistai stengiasi užtikrinti, jog gydymas būtų ne tik veiksmingas, bet ir komfortiškas.
4. Ar fototerapija turi šalutinių poveikių?
Nors lokali fototerapija yra saugi ir neskausminga procedūra, tačiau retais atvejais gali atsirasti nepageidaujamų šalutinių poveikių: odos paraudimas, pūslelės paraudimo vietoje, niežėjimas, pigmentacija, lūpų pūslelinės paūmėjimas, naujų bėrimų atsiradimas, galvos skausmas, silpnumas, hipertrichozė. Vartojantiems geriamus psoralenus, gali atsirasti pykinimas, viduriavimas, katarakta. Tačiau svarbu pažymėti, jog pašalinių poveikių galima išvengti arba juos sumažinti tiksliai laikantis gydytojo nurodymų ir rekomendacijų.
5. Ar lokali fototerapija tinka visiems?
Fototerapija yra saugi ir efektyvi daugumai pacientų, tačiau esama tam tikrų kontraindikacijų, kuomet procedūra netaikoma (piktybiniai navikai, sisteminė raudonoji vilkligė, sunkios lėtinės ligos, neštumas ir kt.). Prieš pradedant procedūras, profesionalūs IDC gydytojai dermatologai individualios konsultacijos metu įvertins, ar ši procedūra tinkama konkrečiam pacientui.