fbpx

CORTEX odos diagnostika – inovatyvi odos kokybės analizė

Turinys

[vc_row content_placement="middle"][vc_column width="2/3"][vc_column_text]Gyd. Giedrė Šaltmerė, prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė

 

Mūsų veido oda lyginant su kūno oda yra tarsi atskiras žemynas, reikalaujantis papildomų žinių kaip ją prižiūrėti ir puoselėti, siekiant, kad ji ne tik atrodytų, bet ir būtų sveika, kad galėtume sulėtinti odos senėjimo procesus, sumažinti riebalavimasi, išbėrimus ir su amžiumi atsiradusią veido odos pigmentaciją.

Veido oda neretai reikalauja kelių skirtingų priežiūros priemonių, pradedant nuo pritaikyto prausiklio, serumo, baigiant kremais, kaukėmis, reguliariai naudojamomis nuo saulės apsaugos priemonėmis ar pigmentą turinčiomis kosmetinėmis priemonėmis.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="20187" img_size="full"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Vieniems užtenka turėti vieną ar dvi priemones, kitiems gali reikėti jų gerokai daugiau. Visa tai priklauso nuo amžiaus, hormonų pusiausvyros, odos tipo ir kokybės, gretutinių ligų, metų laiko, darbo sąlygų, mitybos, vartojamo vandens kiekio, genetinių savybių ir kita. Neretai odos būklę gali stipriai pabloginti naudojamos netinkamos priežiūros priemonės.

Odos kasdienė priežiūra - tai labai svarbus odos priežiūros ritualas namie. Norint geresnio efekto, siekant aktyviau išspręsti odos problemas kaip aknė, rožinė ar pigmentacija, dažnai kreipiamasi dėl kosmetinių procedūrų į kosmetologus ar į gydytojus dermatologus, kurie atsižvelgiant į odos kokybę ir būklę skiria odos priežiūros priemones, medikamentus, aparatines ar /ir lazerines procedūras. Esant reikalui, aptariamas injekcijų tiklingumas ir sudaromas visas metų odos priežiūros planas.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement="middle"][vc_column width="1/2"][vc_column_text]Dvejojant, kokias priemones rinktis kasdienei odos priežiūrai, į kokias sudėtines medžiagas atkreipti dėmesį, kokias procedūras galima ir tikslinga atlikti, rekomenduojama kreiptis į gydytojus dermatologus.

Inovatyvios dermatologijos centre apžiūros metu specialistas įvertina odos būklę, nustato odos tipą (normali, sausa, riebi, mišri oda), aptaria esamas odos problemas ar ligas, tačiau naudojantis odos analizei skirtais aparatais papildomai galima įvertinti esamą odos kokybę, kas ne visada matoma akimi. Inovatyvi odos diagnostika Cortex padeda sužinoti odos storį, elastingumą, pH, pigmentacijos netolygumus ir pasiskirstymą odos sluoksniuose, hidratacijos ar riebalavimosi stiprumą ir kt.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_single_image image="20184" img_size="full"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Odos tipas Odos sritys Požymiai
Normali oda Visas veidas Oda lygi, švytinti, poros normalaus dydžio, nėra kitiems odos tipams būdingų požymių.
Sausa oda Visas veidas Priklausomai nuo odos sausumo vargina odos tempimo, deginimo, niežėjimo simptomai, neretai oda šerpetoja. Poros nesimato. Anksčiau pasireiškia odos senėjimo požymiai (raukšlelės), neretai jautriai reaguoja į įvairias kosmetikos priemones.
Mišri oda T zona (kakta, nosis, smakras) Skruostų srityje oda gali būti normali arba sausa, varginti tempimo, niežėjimo, deginimo simptomai. T zonoje poros išsiplėtusios, oda blizga, riebi, gali varginti aknės protrūkiai T zonos ribose
Riebi oda Visas veidas Poros išsiplėtusios visose veido zonose, oda blizgi, riebi. Dažni aknės paūmėjimai.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement="middle"][vc_column width="2/3"][vc_column_text]Aparatu atliekama odos analizė yra tikslesnė, suteikianti daugiau informacijos apie odos disbalansą ar prasidėjusius odos senėjimo procesus, pagal kuriuos galima parinkti konkrečiam atvejui pritaikytas priemones ar jų derinius, patarti, kokias lazerines ar injekcines procedūras reikėtų atlikti.

Cortex odos kokybės inovatyvi ir mokslu pagrįsta diagnostika - tai naujoviškas ir patikimas aparatinis odos būklės bei kokybės įvertinimas, kurio metu specialistas tiksliai nustato odos tipą ir pagal jį individualiai parenka kosmetiką ir odos priežiūros priemones naudoti namuose. Remianatis gautais rezultatais, aptariama, kokios priemonės, procedūros, lazeriai ar injekcijos padėtų išspręsti odos problemas, išlaikyti  jaunatvišką odą ir geresnę jos kokybę bei pasiekti norimą rezultatą. Inovatyvios dermatologijos centre Cotrtex odos kokybės diagnostika atliekama specialisto konsultacijos metu apžiūrint odą. Ši inovatyvi odos analizė rekomenduojama atlikti taip pat visiems planuojantiems estetines ar lazerines ptocedūras, kad dinamikoje galima būtų įvertinti atliktų procedūrų efektyvumą.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="20200" img_size="full"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Naudojantis inovatyviu Cortex Technology odos analizės aparatu, vertinami šie odos paramentrai:

  • kolageno kiekis ir odos storis nustatomas naudojantis ultragarsu matuojant akustinį atspindį nuo odos. Kolagenas - pagrindinis struktūrinis tikrosios odos baltymas, kurio kiekis mažėja vystantis odos senėjimo procesams. Taip pat kolageno daug jungiamąjame audinyje, raiščiams ir sausgyslėms suteikiantis tvirtumo. Kolagenas gaminamas fibroblastų tikrojoje odoje, brandi oda kolageno gamina mažiau, todėl oda praranda tvirtumą, plonėja bei sausėja. Šiuos procesus spartina saulės šviesa, rūkymas, alkoholio vartojimas, užterštumas, nevisavertė mityba. Siekiant sumažinti kolageno irimą, rekomenduojama naudoti priemones su antioksidantais, polifenoliais, flavanoidais. Kolageno gamybą skatina įvairūs augimo faktoriai, retinolis, peptidai.
  • odos hidratacija nustatoma viršutiniame odos sluoksnyje, t.y. epidermyje. Odos hidratacija parodo ar odoje yra pakankamas kiekis vandens. Dehidratuota oda skiriasi nuo sausos odos. Sausoje odoje trūksta lipidų, dehidratuotoje odoje - vandens. Siekiant atstatyti vandens kiekį odoje, rekomenduojama vartoti daugiau vandens ir vandens turinčių maisto produktų, naudoti drėkinančias priemones, patalpų drėkintuvą, apsaugą nuo saulės ir pan.
  • odos elastingumas - odos savybė grįžti į odos pradinę padėtį atliekant įvairius veido raumenų judesius. Ilgainiui elastinių skaidulų mažėja, jos trūkinėja, todėl odos elastingumas mažėja. Elastinių ir kolageno skaidulų mažėjant vystosi raukšlės, “apkritusios” odos vaizdas.
  • odos riebalinių liaukų aktyvumas. Padidėjęs odos riebalinių liaukų aktyvuma būdingas riebiai ir mišriai odai. Tokios odos poros labiau linkusios kimštis, todėl būtina pasirinkti tinkamas odos priežiūros priemones užkertančias tam kelia bei reguliuojančias riebalinių liaukų funkciją.
  • tolerancija saulei nustatoma odoje tiriant pigmentaciją, t.y. melanino kiekį.
  • normalus veido odos pH yra švelniai rūgštinis, t.y. 4,5-5,5. Toks pH svarbus palaikyti natūralią odos apsaugą nuo aplinkos, mikroorganizmų sudaryti tinkamą terpę odos ląstelių metabolizmui ir normaliai mikrobiotai. Esant pH nukrypimams, turint riebią ar sausą odą, odos metabolizmas sutrinka. Į aknę linkusios, riebios odos pH yra šarminis. Dėl padidėjusio odos riebalų išskyrimo sumažėja laisvųjų riebalų rūgščių įeinančių į rūgščiosios mantijos - apsauginio odos sluoksnio - sudėtį. Tačiau sausa oda taip pat gali išsivystyti dėl šarminio pH. Jeigu odos pH yra stipriai rūgštinis, oda linkusi rausti, yra jautri, lengvai sudirginama.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement="middle"][vc_column width="2/3"][vc_column_text]Cortex odos analizę rekomenduojama atlikti prieš pradedant naujas odos priežiūros priemones, mezoterapiją, niorevitalizaciją, aparatines ir lazerines jauninimo procedūras. Kartoti – užbaigus jauninimo procedūrų ciklą, t.y du kartus per metus. Duomenys yra saugomi, todėl po kurio laikotarpio, galima įvertinti ir palyginti, koks odos paviršinių sluoksnių atsakas į naudojamas tepamas priemones ir koks giluminių sluoksnių atsakas į estetines grožio injekcijas ar aparatines bei invazines lazerines procedūras.

Odos analizė, nepriklausomai ji yra aparatinė ar ne, yra svarbi odos priežiūros rutiną ar gydymą papildantis metodas. Siekiant nustatyti odos kolageno, elastinių skaidulų kiekį ir santykį bei odos storį tiksliausias tyrimo metodas yra odos biopsija, tačiau šis metodas yra invazinis, be to paliekantis randą, todėl kasdieninės odos priežiūros praktikoje neatliekamas.

Kylant klausimų ar naudojamos odos priežiūros priemonės jums yra tinkamos, norint sužinoti, kokios priemonės ar procedūros padėtų sumažinti varginančius simptomus ar sulėtinti senėjimo procesus, rekomenduojame kreiptis į Inovatyvios dermatologijos centro specialistus išsamiam odos ištyrimui Cortex.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/3"][vc_single_image image="20204" img_size="full"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Linkime sveikos ir švytinčios odos!

 

Literatūros šaltiniai:

  1. Choi CW, Choi JW, Youn SW. Subjective facial skin type, based on the sebum related symptoms, can reflect the objective casual sebum level in acne patients. Skin Res Technol. 2013 May;19(2):176-82. doi: 10.1111/srt.12030. Epub 2012 Dec 29. PMID: 23279191.
  2. Bolke L, Schlippe G, Gerß J, Voss W. A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study. Nutrients. 2019;11(10):2494. Published 2019 Oct 17. doi:10.3390/nu11102494.
  3. Ganceviciene R, Liakou AI, Theodoridis A, Makrantonaki E, Zouboulis CC. Skin anti-aging strategies. Dermatoendocrinol. 2012;4(3):308-319. doi:10.4161/derm.22804.
  4. Prakash C, Bhargava P, Tiwari S, Majumdar B, Bhargava RK. Skin Surface pH in Acne Vulgaris: Insights from an Observational Study and Review of the Literature. J Clin Aesthet Dermatol. 2017;10(7):33-39.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Registracija

Pasirinkite, kurioje mūsų klinikoje norėtumėte apsilankyti, pateikite savo kontaktinę informaciją ir pažymėkite, pageidaujate vizito klinikoje ar nuotolinės gydytojo konsultacijos.